Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» підписала УРП по Юзівській ділянці

«Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (ІV) Б.В.», ТОВ «Надра Юзівська» та Уряд України оголосили про підписання угоди про розподіл продукції (УРП) на розвідку, розробку та видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці, розташованій на території Донецької та Харківської областей України.

 

Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр Королевства Нідерландів Марк Рютте та виконавчий директор «Шелл» Пітер Возер засвідчили підписання договору в Давосі (Швейцарія) під час Всесвітнього економічного форуму.

Компанія «Шелл» та ТОВ «Надра Юзівська» мають по 50% часток участі кожна. «Шелл» буде оператором проекту, відповідальним за всі роботи в рамках угоди. Права та обов’язки інвесторів будуть визначені в договорі про операційну діяльність, котрий буде підписаний після підписання УРП.

УРП підписана на строк 50 років. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двохвимірних та трьохвимірних сейсмічних даних та буріння 15 свердловин на Юзівській ділянці. Вважається, що це дозволить провести ефективну розвідку та оцінку існуючих покладів вуглеводнів, зокрема, оцінку потенціалу природного газу в ущільнених пісковиках Юзівської ділянки.

Юзівський проект буде реалізований у відповідності до міжнародних стандартів охорони навколишнього середовища та соціальної відповідальності. Для цього «Шелл» проведе комплексну оцінку потенційного впливу проекту на екологічне та соціальне середовище, а також на здоров’я населення до початку проведення робіт.

В рамках проекту передбачена реалізація соціальних програм, а також програм покращення місцевої інфраструктури, що необхідна не лише для реалізації проекту, а й має ширше соціальне значення, як, наприклад, ремонт доріг та модернізація очисних споруд.

Крім того, «Шелл» підтримає створення Українського інституту нетрадиційного газу, який буде займатися аналізом, розробкою, економічним обґрунтуванням та впровадженням технологій, а також вивченням екологічних та соціальних аспектів видобутку нетрадиційного газу в Україні.

Як заявив Грехем Тайлі, віце-президент «Шелл» в Україні: «Підписання УРП по Юзівській ділянці – це важливий крок на шляху до розкриття вуглеводневого потенціалу України, особливо природного газу. «Шелл» рада стати партнером України в реалізації цього проекту з розробки газу ущільнених пісковиків. У разі успіху, цей проект може принести значні інвестиції, нові робочі місця та дасть імпульс розвитку низки суміжних сфер промисловості».

В свою чергу, Сергій Головін, директор ТОВ «Надра Юзівська», відмітив: «В разі успіху, Юзівський проект дозволить Україні значно збільшити видобуток власних енергоресурсів, що, в свою чергу, матиме позитивний вплив на економічний розвиток України та послужить на благо українського народу. Наші знання у поєднанні з технологіями та фінансовими можливостями компанії «Шелл» дозволять сповна реалізувати потенціал цього проекту».

Інструменти