Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» та ПАТ «Укргазвидобування» отримали згоду мешканців на буріння пошукової свердловини в Близнюківському районі

Компанія «Шелл» та ПАТ «Укргазвидобування» на громадських слуханнях отримали згоду мешканців Близнюківського району на буріння пошукової свердловини Ново-Мечебилівська-100 в рамках договору про спільну діяльність.

На зборах були присутні близько 100 мешканців Близнюківського району, в основному з сіл Новонадеждіно, Морокіно, Богданівка, Алісовка, Привілля, Новотроїцьке і Близнюки. Мешканці підтримали буріння свердловини після отримання вичерпної інформації про проект в цілому, плани щодо свердловини Ново-Мечебилівська-100 і підхід до питань захисту навколишнього середовища і населення в процесі реалізації проекту.

Крім представників «Шелл», у слуханнях також взяли участь представники УкрНДІгаз, Близнюківської районної ради та районної адміністрації, сільські голови. Запрошення на громадські слухання заздалегідь розповсюдили серед мешканців довколишніх сіл.

Представники компанії «Шелл» розповіли про плани щодо спорудження майданчика для другої пошукової свердловини Ново-Мечебилівська-100 в рамках договору про спільну діяльність, у тому числі про технічні аспекти: розташування, проектну глибину свердловини, екологічну складову проекту, соціальну відповідальність компанії.

Фахівці підкреслили, що згідно стандартів «Шелл» в рамках реалізації проекту була проведена незалежна оцінка стану навколишнього середовища в районі буріння, в тому числі оцінка стану водоносних горизонтів.

Провідний інженер з буріння «Шелл» Михайло Грецький пояснив, що свердловина буде пошуковою, а не видобувною, і нагадав, чим відрізняється природний газ ущільнених пісковиків від сланцевого газу. Він також підкреслив підходи «Шелл» до техніки безпеки під час ведення робіт. «У своїй роботі компанія застосовує жорсткі стандарти безпеки, особливо в процесі буріння свердловин. Ми вживаємо заходів для захисту навколишнього середовища, в першу чергу для захисту водних горизонтів. Ми впевнені в безпечності нашої діяльності», - зазначив М.Грецький.

Згода мешканців на буріння свердловини зафіксована в протоколі слухань.

Інструменти