Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» та Фонд Східна Європа оголосили конкурс для регіональних екологічних організацій

Компанія «Шелл» спільно з Фондом Східна Європа оголошують конкурс «Участь регіональних екологічних організацій та громадськості в оцінці екологічного стану Юзівської ділянки з метою мінімізації впливу на навколишнє середовище при проведенні геологорозвідувальних робіт».

Загальна інформація

У рамках угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Юзівської ділянки, укладеної 24 січня 2013 р., компанія «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» (далі - «Шелл») протягом наступних 5 років буде проводити геологорозвідувальні роботи на території Юзівської ділянки, розташованій на території Харківської та Донецької областей. Для оцінки потенціалу природного газу ущільнених пісковиків планується провести сейсморозвідку і пробурити до 15 геологорозвідувальних свердловин.

Наразі компанія «Шелл» розпочала перший етап реалізації проекту - вивчення екологічної ситуації у Харківській та Донецькій областях з метою мінімізації впливу проекту на навколишнє середовище. На даний момент компанія «Шелл» не веде жодних бурових, будівельних, розвідувальних і тому подібних робіт на території Юзівської ділянки. Такі роботи почнуться після проведення оцінки стану навколишнього середовища та відповідних екологічних експертиз.

Мета конкурсу

Комплексну оцінку початкового стану навколишнього середовища за замовленням «Шелл» буде проводити компетентний підрядник з міжнародною репутацією. Однак додатково, з метою залучення широкого кола незалежних громадських організацій та сприяння охороні навколишнього середовища в регіоні, а також максимального врахування думки експертів з Харківської та Донецької областей, компанія «Шелл» спільно з Фондом Східна Європа запрошують зацікавлені екологічні організації взяти участь у конкурсі на проведення досліджень для оцінки екологічного стану Юзівського ділянки. «Шелл» виступає ініціатором конкурсу і фінансує його проведення, а Фонд Східна Європа є адміністратором конкурсу. Оцінка екологічного стану передбачає збір даних за такими напрямками:

• гідрологічні та гідрогеологічні умови регіону;

• стан і використання земель;

• кількісний і якісний стан водних ресурсів (поверхневих і підземних);

• об'єкти підвищеного екологічного ризику (шахтні розробки, соляні шахти, промислові підприємства тощо);

• середовища проживання рідкісних видів тварин і рослин, флора і фауна регіону;

• території, що особливо охороняються (заповідники, заказники, природні парки, елементи екомережі і т.д.), рекреаційні території;

• археологічні пам'ятки та інші об'єкти культурної спадщини.

Метою такої оцінки є максимальне врахування екологічних особливостей регіону та мінімізація впливу на навколишнє середовище в процесі реалізації проекту. Результати досліджень будуть надані зацікавленій громадськості. З метою максимального інформування громадськості «Шелл» залишає за собою право поширювати результати досліджень, підготовлені переможцями конкурсу, в тому числі шляхом їх публікації на веб-сайті компанії, в засобах масової інформації, а також цитування представниками компанії.

Умови конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові громадські та наукові організації екологічного спрямування з Харківської та Донецької областей зі статусом юридичної особи, які мають досвід проведення подібних досліджень.

Переможці будуть відібрані експертною радою, що складається з незалежних експертів і представників організаторів конкурсу.

За результатами конкурсу будуть визначені до 10 переможців, яким будуть надані гранти в розмірі до 50 000 (п'ятдесяти тисяч) гривень кожен.

Повна інформація про критерії відбору, форму заявки, терміни подачі, етапи конкурсу та контактні деталі доступні на сайті Фонду Східна Європа.