Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» та ПАТ «Укргазвидобування» почали буріння другої розвідувальної свердловини

«Шелл» та ПАТ «Укргазвидобування» в рамках договору про спільну діяльність почали буріння другої розвідувальної свердловини Ново-Мечебилівська-100. Мета буріння - пошук покладів природного газу в ущільнених пісковиках.
Second Exploration

Розпочалось буріння другої свердловини «Шелл» в Україні

Свердловина Ново-Мечебилівська-100 розташована в Близнюківському районі Харківської області, в адміністративних межах Новонадеждинської сільської ради.

Заплановані терміни проведення робіт - 9-10 місяців. Направленість свердловини - вертикальна. Запланована глибина свердловини - 5000 метрів. Для буріння використовується буровий верстат міжнародного бурового підрядника Saipem.

Розмір бурового майданчику становить 300 на 200 метрів. Перед початком будівництва ґрунт було знято і складовано по периметру майданчика з метою подальшої рекультивації зі збереженням родючих якостей чорнозему. Для будівництва майданчика використано 2400 бетонних плит, виготовлених у Харківській області. З метою мінімізації руху транспорту через найближчі села до бурового майданчику прокладена тимчасова під'їзна дорога довжиною 120 метрів.

Роботи на свердловині ведуться відповідно до вимог українського законодавства, суворих стандартів безпеки та міжнародних стандартів із охорони навколишнього середовища. У районі буріння була проведена незалежна оцінка стану навколишнього середовища, в тому числі оцінка стану водоносних горизонтів. У березні 2013 року були проведені громадські слухання, на яких місцеві жителі підтримали проведення робіт із будівництва свердловини на території Новонадеждинської сільської ради.

Компанія «Шелл» спільно з партнером ПАТ «Укргазвидобування» вже виконала програму соціальних інвестицій на 2013 рік у районі. Програма була узгоджена на основі побажань місцевих громад. У програму увійшли наступні проекти: ремонт ділянки дороги, ремонт системи опалення Новонадеждинської школи, відновлення вуличного освітлення на території Новонадеждинської сільради, закупівля медикаментів і матеріалів для Близнюківської районної лікарні. Загальний обсяг фінансування склав 960 тисяч гривень.

«Буріння другої розвідувальної свердловини - це частина поетапної програми розвідки, розробленої спільно «Шелл» і «Укргазвидобуванням». Ця програма спрямована на розкриття вуглеводневого потенціалу територій, на які поширюються ліцензії проекту спільної діяльності. Для розкриття українського газового потенціалу потрібні цілеспрямовані зусилля, інвестиції, нові підходи та технологічні рішення. Ново-Мечебилівська-100 - це наступний крок у цьому процесі», - зазначив віце-президент «Шелл» із розвідки та видобутку, голова компаній «Шелл» в Україні Грехем Тайлі.

Інструменти