Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» почала оцінку базового стану навколишнього середовища Юзівської ділянки

Три громадські організації, які отримали гранти від компанії «Шелл» на проведення оцінки екологічного стану Юзівської ділянки, надали результати своїх досліджень на затвердження експертної ради під час засідання в Донецьку 13 грудня 2013 р. Результати їх роботи стануть частиною комплексної оцінки базового стану навколишнього середовища Юзівської ділянки, до якої приступила компанія Environmental Resources Management (ERM), компетентна міжнародна консалтингова компанія.

Згідно з підходами «Шелл», проведення такої оцінки є обов'язковим до початку реалізації проекту з геологорозвідки і пошуку вуглеводнів на Юзівській ділянці в рамках угоди про розділ продукції, укладеної 24 січня 2013 року. Мета експертизи - мінімізувати вплив проекту на навколишнє середовище.

Навесні цього року компанія «Шелл» спільно з Фондом Східна Європа оголосили конкурс серед регіональних екологічних громадських організацій на отримання грантів для проведення оцінки екологічного стану Юзівського ділянки. За результатами розгляду конкурсних заявок експертна рада визначила чотирьох переможців.

З них три організації - Донецька обласна громадська організація «Природоохоронний рух «Джерела» (керівник Андрій Коюда), Харківська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги (керівник Сергій Размєтаєв) і Краматорська міська громадська організація «Фонд розвитку громади» (керівник Станіслав Чорногор) виконали умови програми і надали результати своїх досліджень.

Водночас, екологічна громадська організація «МАМА-86 Артемівськ» не надала метеріали без пояснення причин.

Результати досліджень будуть опубліковані в наступному році.  

«Компанія «Шелл» намагається враховувати думку і експертизу місцевих фахівців під час планування своїх робіт. Ми дуже раді , що зможемо включити результати досліджень українських громадських організацій у комплексну оцінку базового стану навколишнього середовища Юзівського ділянки. Впевнені, що їх знання особливостей регіону будуть надзвичайно важливі для мінімізації впливу на навколишнє середовище в процесі реалізації проекту » , - зазначила Тетяна Бобровицька, директор департаменту з питань охорони праці, навколишнього середовища та сталого розвитку «Шелл» в Україні.

Інструменти