Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

Журналісти та представники громадських організацій побували на майданчику ГРП

28 та 29 листопада 2013 року відбулись візити журналістів та представників громадських організацій на майданчик пошукової свердловини Біляївська-400 у період підготовки до одного з етапів ГРП.

Загалом 28 відвідувачів протягом ознайомчих турів змогли дізнатися про процес гідравлічного розриву пласта (ГРП) на пошуковій газовій свердловині на прикладі Біляївської-400, пробуреної в рамках спільної діяльності «Шелл» та ПАТ «Украгазвидобування» у Первомайському районі Харківської області.

Тур проводив начальник відділу з випробування свердловин «Шелл» в Україні Герт-Ян Беннекерс. З ним учасників також супроводжували інші представники «Шелл»: Валентина Гекова,  фахівець зі зв'язків з місцевими громадами, Дмитро Орел, інженер з охорони навколишнього середовища, і Лара Бекхазі, інженер із закінчування свердловин.

Герт-Ян Беннекерс надав базову інформацію про ГРП, показав обладнання майданчику свердловини, пояснив його призначення та можливості.

Учасники також дізналися про рідини для ГРП, принцип їх використання, і побачили проппант, пісок та гель із води та гуарової смоли, які є базовими складниками рідини.

Представники «Шелл» у ході візиту також відповіли на запитання громадських експертів та представників ЗМІ.

Таким чином учасники турів ознайомились зі стандартами роботи компанії «Шелл» на прикладі технологічного процесу гідророзриву пласта - одного з етапів видобутку нетрадиційного газу (газу ущільнених пісковиків). 

Група на майданчику

Група на майданчику

Герт-Ян Беннекерс пояснює призначення обладнання

Герт-Ян Беннекерс пояснює призначення обладнання

Гель з гуарової смоли та води

Гель з гуарової смоли та води

Центр керування

Центр керування

Експерти відповідають на запитання

Експерти відповідають на запитання

Інструменти