Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

Перший український екомобіль готується до нового сезону 2014

Команда «ЛСА ХАДІ АІС» пройшла відбіркові етапи і готова їхати на змагання Shell Eco-marathon 2014.

Команда з Харківського національного автомобільно-дорожнього університету – «ЛСА ХАДІ АІС» – пройшла конкурсний відбір і готується взяти участь у щорічному міжнародному студентському змаганні Shell Eco-marathon 2014. Студенти виступатимуть на модернізованому автомобілі «ХАДІ 34» власного проектування. Підтримку участі команди у змаганнях забезпечує один із найбільший українських автомобільних холдингів – Група компаній «АІС».  

Команда «ЛСА ХАДІ АІС» отримала підтвердження від організаторів Shell Еco-marathon про те, що стала офіційним учасником змагань.

Відбірковий етап досить суворий, адже кількість охочих взяти участь у змаганні значно перевищує можливості траси. Процес подачі заявки відбувається в 2 етапи:

• на першому етапі командам необхідно довести, чому саме вони гідні взяти участь у змаганні;

• на другому етапі - надати технічний опис автомобіля і склад команди, а також взяти участь у низці додаткових конкурсів, передбачених організаторами змагань.

Тому прохід кваліфікації - це вже перша маленька перемога «ЛСА ХАДІ АІС», єдиної команди з України, яка відстоюватиме честь країни у боротьбі з більш ніж 200 іншими студентськими командами з 26 країн.

У 2014 році тридцяті ювілейні європейські змагання Shell Eco-marathon знову пройдуть на вуличній трасі у Роттердамі (Нідерланди) в період з 15 по 18 травня 2014 року. Команда активно готується до змагань і в цьому сезоні представить своїм уболівальникам новий модернізований автомобіль «ХАДІ 34», готовий підкорити голландську трасу!

Харків'яни вже вчетверте виступатимуть на змаганнях Shell Eco-marathon Europe. У 2013 році «ЛСА ХАДІ АІС» стала єдиною учасницею еко-змагань із країн СНД, яка стартувала на трасі. Незважаючи на нову трасу в умовах міста і дощову погоду, українці зуміли показати хороший результат – 457,53 км на одному літрі пального. Це дозволило команді зайняти 22 місце в класі прототипів, що використовують бензинові двигуни, а також поставити особистий рекорд, піднявшись на 4 пункти в рейтингу класу в порівнянні з результатом 2011 року (26 місце). Такий результат допоміг «ЛСА ХАДІ АІС» істотно просунутися в негласному абсолютному рейтингу команд-учасниць.

Нагадаємо, що з 2010 року унікальний екомобіль «ХАДІ 34» занесений в книгу рекордів Гіннеса як найбільш енергоефективний автомобіль в Україні.

Детальніша інформація про проект Shell Еco-marathon та Групу компаній «АІС»

Блог команди «ЛСА ХАДІ АІС»

Перший український екомобіль

Інструменти