Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

Вчені з вузів Донецька, Харкова і Києва відвідали бурову «Шелл» в Харківській області

19 лютого 2014 року компанія «Шелл» запросила групу українських учених в ознайомлювальну поїздку на свою пошуково-розвідувальну свердловину Ново-Мечебилівську-100 в Близнюківському районі Харківської області. До групи увійшли більше 20 представників Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна та Донецького національного технічного університету.

Метою ознайомлювальної поїздки було продемонструвати українській науковій спільноті початковий етап проекту розвідки нетрадиційного газу, показати стандарти безпеки та захисту навколишнього середовища «Шелл».

Свердловина Ново-Мечебилівська-100 розташована в Близнюківському районі Харківської області, в адміністративних межах Новонадеждинської сільської ради.

Ця свердловина пробурена в рамках договору про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування». Він був підписаний у 2006 році і оновлений у вересні 2011 року. Договір про спільну діяльність передбачає проведення пошуку, розвідки та видобування вуглеводнів на ліцензійних ділянках загальною площею близько 1300 км2 в Харківській області. Це друга пошукова свердловина в рамках договору.

При цьому жодних промислових робіт по іншому, більш відомому проекту «Шелл» в Україні - так званому Юзівському проекту (на території Донецької та Харківської областей) - поки не проводиться.

Перед тим, як почати будь-які роботи на Юзівській ділянці, компанія «Шелл» організувала серію ознайомчих турів на свої газові проекти в Україні та США для представників українських ЗМІ, місцевих громад, громадських організацій та науково-дослідних інститутів.

Інженер з охорони навколишнього середовища компанії «Шелл» Олена Рачковська під час спілкування із представниками вузів зазначила, що роботи на свердловині ведуться відповідно до вимог українського законодавства, суворих стандартів безпеки та міжнародних стандартів із охорони навколишнього середовища.

«У районі буріння до початку робіт була проведена незалежна оцінка стану навколишнього середовища, в тому числі оцінка стану водоносних горизонтів. У березні 2013 були проведені громадські слухання, на яких місцеві жителі підтримали проведення робіт із будівництва свердловини на території Новонадеждинскої сільської ради», - розповіла Олена Рачковська.

У «Шелл» також повідомили, що спільно з партнером ПАТ «Укргазвидобування» виконали програму соціальних інвестицій на 2013 рік у Близнюківському районі. Програма була узгоджена на основі побажань місцевих громад. У програму увійшли наступні проекти: ремонт ділянки дороги, ремонт системи опалення Новонадеждинської школи, відновлення вуличного освітлення на території Новонадеждинської сільради, закупівля медикаментів і матеріалів для Близнюківської районної лікарні. Загальний обсяг фінансування склав 960 тисяч гривень.

Вчені з вузів Донецька, Харкова і Києва відвідали бурову «Шелл» в Харківській області

Учасники туру отримують відповіді на свої запитання

Вчені з вузів Донецька, Харкова і Києва відвідали бурову «Шелл» в Харківській області

Станіслав Лундяк, інженер з буріння, пояснює технічні аспекти

Інструменти