Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

Команда «ЛСА ХАДІ АІС» вирушає на Shell Eco-marathon 2014

Вчетверте команда «ЛСА ХАДІ АІС» виступить на міжнародному студентському змаганні Shell Eco-marathon на модернізованому автомобілі «ХАДІ 34».

З 15 по 18 травня 2014 року в Голландії відбудуться щорічні міжнародні студентські змагання Shell Eco-marathon 2014. Україну представить команда з Харківського національного автомобільно-дорожнього університету «ЛСА ХАДІ АІС», а партнером команди в черговий раз виступить Група компаній «АІС».

«ЛСА ХАДІ АІС» стала єдиною командою з України, яка відстоюватиме честь країни у боротьбі з більш ніж 200 іншими командами, що складаються з 3000 студентів із усієї Європи.

У рамках Shell Eco-marathon майбутнє покоління інженерів і вчених у віці 16-25 років - а це представники близько 27 країн - змагаються на власноруч спроектованих і сконструйованих автомобілях. Успіх вимірюється пройденою відстанню, на подолання якої завдяки креативним розробкам і технічним ноу-хау витрачається найменша кількість енергії в еквіваленті на 1 літр пального або 1 кВ/год.

Як і минулого року, ювілейні 30-ті європейські змагання відбудуться безпосередньо на вулицях міста Роттердама. Концепція вуличного треку ставить перед студентами додаткові завдання: п'ять 90-градусних поворотів на трасі випробовують на міцність не тільки самі автомобілі, але і навички кожної команди керування ним.

«Проект Shell Eco-marathon залучає молодих юнаків у дискусію на тему енергетичних викликів і мобільності, тим самим надихаючи їх на винахід нових рішень цих питань. Цей освітній проект є прикладом зусиль «Шелл», спрямованих на задоволення зростаючих світових потреб в енергоносіях. Він також підкреслює наш підхід до багатосторонньої співпраці, залучаючи університети, студентів, партнерів і громадськість», - наголосила Анна Думанська, керівник відділу зв'язків із громадськістю «Шелл» в Україні.

«ЛСА ХАДІ АІС» виступить цього року на новому модернізованому автомобілі «ХАДІ 34», який готовий підкорювати голландську трасу. Нагадаємо, що «ХАДІ 34» - це унікальний екомобіль, який із 2010 року занесений в книгу рекордів Гіннеса як найбільш енергоефективний автомобіль в Україні.

Вже другий рік поспіль підтримку команді надає один із лідерів автомобільного ринку України «Група компаній «АІС». І цього року, незважаючи на нестабільну економічну ситуацію в країні, компанія також виступила спонсором команди. «Адже сьогодні Україна як ніколи зацікавлена в розробці та практичному застосуванні інноваційних енергоефективних рішень у всіх сферах діяльності, і Група компаній «АІС» готова зробити свій внесок у розвиток енергозберігаючих технологій та наукового потенціалу країни» , - зазначив Сергій Боровик,  директор із маркетингу Групи компаній «АІС».

Крім цього, матеріальна та технічна підтримка , необхідна для участі в змаганнях, була надана з боку «Renault клуб Харків».

Цього року «ЛСА ХАДІ АІС» докладе максимум зусиль, щоб поліпшити торішній результат і повернутися в Україну з перемогою. У 2013 році команда стала єдиною учасницею еко-змагань із країн СНД, що стартувала, і показала хороший результат - 457.53 км на одному літрі пального. Це дало змогу українцям посісти 22 місце в класі бензинових прототипів, а також поставити особистий рекорд, піднявшись на 4 пункти в рейтингу класу в порівнянні з результатом 2011 року.

Як заявив капітан «ЛСА ХАДІ АІС» Олександр Чернишов, «команда провела посилену підготовку до змагань, удосконалила екомобіль відповідно до нововведень у технічних вимогах, які висуваються до автомобілів-учасників цього року, провела підготовку пілотів екомобіля і багато іншого. Ми готові докласти максимум зусиль, щоб показати хороші результати і виправдати покладені на нас сподівання».

Команда «ЛСА ХАДІ АІС» вирушає на Shell Eco-marathon 2014

Інструменти