Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

Громадські організації презентували результати оцінки екологічного стану Юзівської ділянки

3 липня 2014 року у Харкові компанія «Шелл» спільно з Фондом Східна Європа та громадськими організаціями Харківської та Донецької областей презентували видання з результатами досліджень екологічного стану Юзівської ділянки.

Публікація охоплює інформацію за трьома ключовими напрямками: 

- збереження живої природи; 

- збереження водних ресурсів; 

- збереження геологічної стабільності. 

Дослідження були проведені восени-взимку 2013-2014 років трьома громадськими організаціями, які виграли відповідні гранти від компанії «Шелл» та Фонду Східна Європа. Результати досліджень увійдуть в комплексну оцінку базового стану Юзівської ділянки, яку на території двох областей наразі проводить міжнародна консалтингова компанія - Environmental Resources Management (ERM). Згідно з підходами «Шелл», проведення такої оцінки є обов'язковим до початку будь-яких робіт з геологорозвідки та пошуку вуглеводнів на Юзівській ділянці в рамках угоди про розділ продукції, укладеної 24 січня 2013 року. 

«Дані, підготовлені громадськими організаціями, є дуже цінними для компанії «Шелл». Ми вдячні за співпрацю, оскільки ґрунтовне розуміння локального контексту і унікальні відомості про особливості регіонів допоможуть мінімізувати потенційний вплив проекту на екологічне та соціальне середовище», - сказала Тетяна Бобровицька, директор департаменту «Шелл» з охорони праці та навколишнього середовища. 

«Вперше в історії регіону видобувна компанія перед початком будь-яких робіт вирішила провести детальне дослідження поточного стану навколишнього середовища. Громадські організації отримали можливість взяти участь в дослідженні та розробити підходи до моніторингу критичних показників під час геологорозвідки і майбутнього видобутку вуглеводнів. Активна позиція серед громад, які проживають на Юзівській ліцензійній ділянці, є запорукою контролю за проведенням робіт компанією «Шелл» в Україні. Налагодження конструктивних відносин між усіма учасниками процесу - це необхідна умова для успішної діяльності компанії, безпечного і повноцінного життя громадян на цій території», - зазначила Наталія Шульга, виконавчий директор громадської організації «Український науковий клуб». 

«Нас, звичайно ж, хвилювали проблеми охорони навколишнього середовища. Тому ми проводили громадські екологічні експертизи проектів свердловини «Біляївська-400», яка у нас в Харківській області вже діє (за окремим проектом, який не стосується Юзівського) на відповідність проектної оцінки впливу на навколишнє середовище. І коли компанія «Шелл» озвучила подальші плани з геологорозвідки іншого проекту - Юзівського, ми взялися вивчити, де саме у нас знаходяться об'єкти природо-заповідного фонду, а також виявити ті ділянки, які є еколого-небезпечними. У тому числі, ми виділили в дослідженні ті місця, які не є особливо цінними з точки зору природоохоронних організацій, але які особливо важливі для місцевої громади» - підкреслив Сергій Размєтаєв, керівник Харківської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги. 

Нагадаємо, восени 2013 року три громадські організації: Донецька обласна громадська організація «Природоохоронний рух «Джерела» (керівник Андрій Коюда), Харківська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги (керівник Сергій Размєтаєв) і Краматорська міська громадська організація «Фонд розвитку громади» (керівник Станіслав Чорногор),  отримали гранти від компанії «Шелл» та Фонду Східна Європа на проведення оцінки екологічного стану Юзівської ділянки. У грудні 2013 року організації надали результати досліджень експертній раді проекту в складі:

  • Наталія Шульга, виконавчий директор громадської організації «Український науковий клуб», кандидат біологічних наук; 
  • Олена Панова, кандидат геолого-мінералогічних наук, вчений секретар Українського державного науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи, Донецьк; 
  • Олена Саєнко, менеджер програм Фонду Східна Європа; 
  • Ярослав Юрцаба, національний менеджер проектів ОБСЄ в Україні; 
  • Тетяна Бобровицька, директор департаменту «Шелл» з охорони праці та навколишнього середовища. 

У період з січня по квітень 2014 року організації допрацьовували свої дослідження під керівництвом членів експертної ради, з їх публікації у виданні, яке і було представлено 3 липня в Харкові.

Інструменти