Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» і Харківський національний університет підписали Меморандум про співпрацю

5 вересня 2014 року у Харкові компанія «Шелл» та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна підписали Меморандум про співпрацю в сфері наукових досліджень і стажування.
place Holder
Shell representative signing document

Документ підписали голова компаній «Шелл» в Україні Грехем Джон Тайлі і ректор ХНУ Віль Бакіров під час VI Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

Згідно з меморандумом, компанія «Шелл» сприятиме створенню на базі ХНУ нової освітньої (магістерської) програми, випускники якої володітимуть вузькоспеціалізованими міждисциплінарними фундаментальними знаннями з екології, геології та хімії в сфері пошуку, розвідки та видобутку вуглеводнів. Компанія буде підтримувати наукові дослідження та видавничу діяльність університету за тематикою розвідки і видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Студенти магістерської програми ХНУ також зможуть проходити стажування в компанії «Шелл» в Україні.

В рамках співпраці передбачено наукові конференції та спільні консультації.

Грехем Тайлі, голова компаній «Шелл» в Україні, підкреслив: «Компанія «Шелл» підписала угоду про розподіл вуглеводнів на Юзівській ділянці на території Донецької та Харківської областей. За цією угодою ми взяли на себе зобов'язання спонсорувати цільові програмні дослідження в українських університетах і запровадити у себе програми стажування, щоб студенти старших курсів вищих навчальних закладів могли отримувати практичний досвід у сфері розвідки і видобутку природного газу із сланцевих та ущільнених порід. Ми раді, що починаємо співпрацю з Харківським національним університетом - одним з найстаріших університетів Східної Європи, провідним українським вузом, серед випускників якого три Нобелівських лауреата».

Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, заявив: «Харківський університет відкритий до співпраці з міжнародними компаніями в сфері наукових проектів та стажування студентів та аспірантів. Створення нової спеціальності, спільно з компанією «Шелл», відповідає вимогам часу та сформованих енергетичних умов держави. Університет готує фахівців у сфері атомної енергетики, використання альтернативної енергії, нафтогазової промисловості, а тепер і в сфері газу нетрадиційних джерел».

Меморандум про співпрацю діятиме до 31 грудня 2015 року та може бути продовжений.

Інструменти