Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

«Шелл» підтримала семінар щодо реформування дозвільної системи

4 грудня у приміщенні Американської торгової палати відбулася друга частина серії семінарів з регулювання видобутку нетрадиційного газу в Україні. Семінар відбувся в рамках кампанії «Велика Британія в Україні» та пройшов за підтримки компанії «Шелл» в Україні та Посольства Канади в Україні. Організаторами заходу виступили Посольство Великої Британії в Україні та аналітичний центр «Діксі Груп».

Цього разу предметом обговорення стали особливості дозвільної системи в Україні та шляхи її реформування.  Учасники семінару визнали, що національна регуляторна система наразі є занадто обтяжливою  та непрозорою. Вона гальмує розвиток бізнесу у сфері розвідки та видобутку газу. Процедура для отримання дозволів є складною і тривалою, існує неузгодженість між нормативно-правовими актами, що часто дозволяє трактувати окремі норми по-різному. Досвід інших країн доводить, що спрощення та посилення прозорості дозвільної процедури стимулює видобувні компаніям посилено інвестувати у розвиток бізнесу та освоювати нові проекти. Тож в цьому контексті учасники семінару пропонували конкретні механізми та заходи, які уже довели свою ефективність та могли б бути адаптовані для застосування в українських реаліях.

 «Подібні семінари, до яких залучені учасники ринку та лідери думок, завжди на часі, оскільки вони дозволяють виявити прогалини в системі та запропонувати реалістичні рішення. Такий обмін досвідом є особливо корисним з огляду на те, що в Україні саме формується бачення того, якою має стати дозвільна система, аби створити сприятливі умови для бізнесу. Ми також плануємо донести отримані результати до відповідальних органів влади і закликаємо враховувати їх у процесі удосконалення дозвільної системи», - відзначив віце-президент з розвідки та видобутку «Шелл» по Україні Грехем Тайлі.

Інструменти