Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Новини

Другий конкурс для університетів, НДІ та неурядових організацій

«Шелл» та Британська Рада в Україні оголосили другий конкурс для університетів, науково-дослідницьких інститутів та неурядових організації.

Компанія «Шелл» та Британська Рада в Україні запрошують університети, науково-дослідницькі інститути, неурядові та громадські організації до участі у наступному конкурсі з метою сприяння розвідці і видобутку газу нетрадиційних джерел в Україні.

Конкурс, що є частиною програми «Український інститут газу нетрадиційних джерел», покликаний сприяти обміну досвідом між українськими та іноземними партнерами у сфері видобутку нетрадиційних вуглеводнів, підвищити рівень знань, вмінь і кваліфікації фахівців у цій сфері, здійснювати пошук інноваційних рішень для відповідальної розробки газу нетрадиційних джерел в Україні, а також підвищити обізнаність громадськості з питань відповідальної розробки вуглеводнів.

Проектні пропозиції заявників повинні охоплювати одну з наступних тем:

1. Природний газ як джерело енергії в Україні:

  • “SMART” рішення для громади: створення моделі економічного розвитку сільських громад на шляху до енергетичної самодостатності;
  • Природний газ – безпечна альтернатива в енергетичному міксі: розширення способів його використання як більш дешевого та екологічно чистого енергетичного ресурсу;
  • Природний газ як «партнер» відновлювальних джерел енергії.

2. Найкращі світові регуляторні (дозвільні) практики в нафтогазовій промисловості. Можливості для України:

  • З’ясування очікувань щодо дозвільних процедур українських регуляторів (центральні і/або регіональні органи державної влади);
  • Розробка та імплементація шляхів оптимізації дозвільних процедур і практик управління великими інфраструктурними (нафтогазовими) проектами;
  • Упровадження і підтримка пілотного проекту щодо оптимізації дозвільних процедур у Харківській області для потреб нафтогазової промисловості на прикладі кращих світових моделей.

3. Вода і енергія: екологічний аудит та ефективне використання енергетичних ресурсів (енергоефективність):

  • Оцінка ефективного використання енергії та води, розроблення заходів щодо підвищення енергоефективності і мінімізації водовикористання;
  • Підготовка практичних рекомендацій щодо покращення управління водними ресурсами на місцевості.

Британська Рада в Україні у свою чергу заохочує створення бази для плідної співпраці в енергетичній сфері між Україною та Великою Британією у рамках програми «Інтернаціоналізація Вищої Освіти».

Переможці конкурсу отримають гранти на суму від 10000 до 50000 доларів США. Кінцевий термін подання проектних пропозицій – 15 жовтня 2014 р. Результати конкурсу будуть оголошені до 1 грудня 2014 р.

Детальнішу інформацію про конкурс та форму заявки можна отримати на сайтах Британської Ради в Україні www.britishcouncil.org.ua або «Шелл» в Україні за посиланням.

Перший конкурс проектів у рамках Українського інституту газу нетрадиційних джерел стартував у квітні цього року, а 21 серпня «Шелл» та Британська Рада оголосили його переможців. Всього на конкурс було подано 39 заявок від вищих навчальних закаладів і організацій з усієї України. Відбір пройшли 7 заявок з Донецька, Харкова та Києва. Зі списком переможців можна ознайомитися тут.

Інструменти