Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Газовий проект «Шелл» та «Укргазвидобування»

Перша та наразі єдина пошукова свердловина проекту: Біляївська-400 в Харківській області

В рамках проекту спільної діяльності між «Шелл» та ПАТ «Украгазвидобування»  компанії закінчили буріння двох пошукових свердловин (у вересні 2013 року - в Первомайському районі Харківської області, а у березні 2014 року - в Близнюківському районі Харківської області). Результати буріння допомогли досягти мети, яку мав пошуково-розвідувальний етап, а саме: було зібрано, оброблено та оцінено геологічні дані ділянок, що знаходяться в зоні співробітництва. Виходячи з отриманих результатів розвідки, сторони погодили рішення про припинення дії договору

Ознайомтеся, будь ласка, із наступними документами, пов’язаними зі свердловиною Біляївська-400:

1.    Заява про наміри будівництва пошукової свердловини «Біляївська-400» (завантажити файл Заяви).

Заяву було розміщено за 30-днів до проведення громадських слухань у районній газеті.

2.    Протокол громадських слухань у с. Веселе (завантажити Протокол слухань).

Запрошення на громадські слухання заздалегідь розповсюдили серед мешканців села. Слухання відбулися в присутності мешканців села Веселе, депутатів та голови Закутнівської сільської ради, представників органів державної влади, СЕС, ЗМІ, представників ГПУ «Шебелинкагазвидобування». Від компанії «Шелл» виступили директор з екології та охорони праці та провідний інженер з буріння.

Під час слухань представники «Шелл» детально представили громаді проект пошукової свердловини. Пояснили суттєві відмінності між сланцевим газом та газом ущільнених пісковиків, який шукатимуть в Харківській області. Пояснили, що це не видобувна свердловина, а лише пошукова. Відповіли на запитання щодо збереження ґрунту, води, захисту села від шуму чи інших незручностей від будівництва.

3.    Заява про екологічні наслідки будівництва пошукової свердловини «Біляївська-400» (завантажити файл Заяви).

Заяву було розміщено у районній газеті. Заява про екологічні наслідки описує можливий вплив робіт на навколишнє середовище, в тому числі на воду, повітря, ґрунт.

4.    Первинна незалежна оцінка стану водоносних горизонтів в районі буріння свердловини (завантажити Результати оцінки стану водоносних горизонтів).

Відбори проб підземних і поверхневих вод в районі свердловини Біляївська-400 в Первомайському районі Харківської області були зроблені експертами екологічної консалтингової компанії AECOM (Великобританія) і Харківської санітарно-епідеміологічної служби (СЕС) у вересні 2012 року.

За відбором проб спостерігали представники екологічних організацій області, а саме Харківської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги та «Зелений фронт».

Результати хімічного і бактеріологічного аналізу будуть використовуватися як точка відліку для спостереження за станом підземних вод під час будівництва, випробовування і експлуатації свердловини «Біляївська-400».

5.     Оцінка впливу проекту будівництва пошукової свердловини «Біляївська-400» на навколишнє середовище (завантажити ОВНС).

ОВНС - оцінка впливу на навколишнє середовище - є частиною кожного технічного проекту будівництва свердловини і складається вітчизняними науково-дослідними інститутами за участі спеціалістів «Шелл».

Проект узгоджується низкою державних служб, серед яких Державна санітарно-епідеміологічна служба, Держгірпромнагляд, Державне управління охорони навколишнього середовища тощо.

6. Висновок державної екологічної експертизи щодо проекту будівництва свердловини (завантажити Висновок).

7. Заява про наміри щодо проведення робіт з випробування та інтенсифікації припливу свердловини (завантажити файл Заяви).

8. Заява про екологічні наслідки проведення робіт з випробування та інтенсифікації припливу свердловини (завантажити файл Заяви).  Заяву було опубліковано у районній газеті.

9. Висновок наукової експертизи Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем Міністерства екології та природних ресурсів України щодо випробовування і інтенсифікації припливу на свердловині (завантажити Висновок 1,2 )

Згідно висновку експертизи: «Проектована діяльність щодо виконання робіт з випробування і інтенсифікації припливу на свердловині Біляївська-400 Павлівсько-Світлівської ділянки надр в Первомайському районі Харьківської області в цілому, відповідає чинному законодавству України в галузі охорони довкілля, не порушує вимоги екологічної безпеки та може бути оцінена позитивно. Передбачений проектом комплекс заходів щодо запобігання негативним впливам на навколишнє середовище є достатньо обґрунтованим і достатнім. Реалізація проектних заходів у повному обсязі забезпечить достатній рівень екологічної безпеки довкілля».

10. Висновок державної екологічної експертизи щодо проведення робіт з випробування та інтенсифікації припливу свердловини (завантажити Висновок)

11. План моніторингу екологічних показників на 2015 рiк (Завантажити план)

План моніторингу узгоджений і контролюється Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища та Державною санітарно-епідеміологічною службою.

У вересні 2014  року «Шелл» завершила проведення моніторингу екологічних показників бурового майданчика свердловини «Біляївська-400» в Харківській області після проведення гідророзриву та майданчика свердловини Ново-Мечебилівська-100 після завершення буріння. Всі досліджені параметри відповідають Державним санітарним правилам і нормам України – більше про результати моніторингуv більше про результати моніторингу.

12. Оцінка впливу на навколишнє середовище при виконанні робіт з випробування та інтенсифікації припливу свердловини (завантажити ОВНС)

Додатково:

Реалізація принципів діяльності «Шелл» на прикладі свердловини Біляївська-400 (Завантажити інформаційну довідку)

Фотографії свердловини Біляївська-400

Інформаційна довідка про ГРП

Перша та наразі єдина пошукова свердловина проекту: Біляївська-400 в Харківській області

Ознайомтеся, будь ласка, із наступними документами, пов’язаними зі свердловиною Ново-Мечебилівська-100:

1. Заява про наміри будівництва пошукової свердловини «Ново-Мечебилівська-100» (завантажити файл Заяви).

Заяву було розміщено за місяць до проведення громадських слухань у районній газеті. Заява про наміри будівництва містить основні технічні параметри пошукової свердловини, екологічні характеристики об’єкту та контакти відповідальної особи для збору запитань.

2. Протокол громадських слухань у с. Новонадеждіно (завантажити Протокол слухань).

Запрошення на громадські слухання заздалегідь розповсюдили серед мешканців навколишніх сіл. На зборах були присутні близько 100 мешканців Близнюківського району, в основному з сіл Новонадеждіно, Морокіно, Богданівка, Алісовка, Привілля, Новотроїцьке і Близнюки.

Крім представників «Шелл», у слуханнях також взяли участь представники УкрНДІгаз, Близнюківської районної ради та районної адміністрації, сільські голови. Мешканці підтримали буріння свердловини після отримання вичерпної інформації про проект в цілому, плани щодо свердловини Ново-Мечебилівська-100 і підхід до питань захисту навколишнього середовища і населення в процесі реалізації проекту.

3.    Заява про екологічні наслідки будівництва пошукової свердловини «Ново-Мечебилівська-100» (завантажити файл Заяви)

Заяву було розміщено у районній газеті. Заява описує можливий вплив робіт на навколишнє середовище, в тому числі на воду, повітря, ґрунт.

4.    Первинна незалежна оцінка стану водоносних горизонтів в районі буріння пошукової газової свердловини Ново-Мечебилівська-100 (завантажити Результати оцінки стану водоносних горизонтів)

5.    Заява про наміри щодо робіт з випробування та ГРП (завантажити файл Заяви).

6.    План моніторингу екологічних показників на 2014 рік

(завантажити План)

7.     Оцінка впливу проекту будівництва пошукової свердловини «Ново-Мечебилівська-100» на навколишнє середовище (завантажити ОВНС).

Інструменти