Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Назва «Шелл» вперше з'явилася в 1891 році як торгова марка гасу, який Маркус Семьюел та Компанія постачали на Далекий Схід. Невелике лондонське підприємство спочатку займалося продажем антикваріату та східних морських раковин. У 1897 році Семьюел створив Транспортно-торгову компанію «Шелл». У 1901 році першим логотипом була раковина двостулкового молюска. У 1904 році стулкова раковина, або морська мушля, стала візуальним елементом корпоративної та фірмової назви.

Чому морська раковина?

Еволюція логотипа «Шелл» з 1900 по 1948 рік

Еволюція логотипа «Шелл» з 1900 по 1948 рік

Компанія називалася «Шелл», і кожний з танкерів Семьюела, що перевозив гас на Далекий Схід, мав назву, що походила від різних морських раковин. Можливо, морську раковину було взято з фамільного герба ділового партнера пана Грехема, який імопртував гас Семьюела в Індію і став директором Транспортно-торгової компанії «Шелл». Після паломництва до міста Сантьяго-де-Компостела в Іспанії сім'я Грехемів заснувала компанію "Сент Джеймс'с Шелл". Протягом років форма емблеми «Шелл» поступово змінювалася відповідно до тенденцій у графічному дизайні. Дизайнер Раймонд Лоуі створив та впровадив існуючу емблему в 1971 році.

Чому саме червоний та жовтий?

Еволюція логотипа «Шелл» з 1955 по 1999 рік

Еволюція логотипа «Шелл» з 1955 по 1999 рік

У 1915 році каліфорнійська компанія «Шелл» вперше збудувала автозаправні станції, і їй потрібно було витримати конкуренцію з іншими підприємствами. Вирішенням проблеми стало застосування яскравих кольорів, що не образили б почуття каліфорнійців. Враховуючи міцні зв'язки американського штату з Іспанією, була вибрана іспанська червоно-жовта колірна гамма.

Самі кольори розвивалися протягом років. Знаменним виявився 1995 рік - тоді в рамках концепції створення нового графічного образу «Шелл», орієнтованого на роздрібну торгівлю, стали вперше використовувати яскраві, насичені червоно-жовті тони, які так імпонують споживачам. Морська мушля залишається одним з найбільших брендів-символів у 21 сторіччі.

Інструменти

place Holder
place Holder