Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Що таке Shell Eco-marathon?

Shell Eco-marathon - це освітній проект, спрямований на пошук інноваційних енергоефективних рішень, в рамках якого студентські команди проектують, створюють та випробовують інноваційні конструкції автомобілів та їх двигунів з метою проїхати найбільшу відстань, використавши при цьому найменшу кількість енергії.

Для чого проводиться Shell Eco-marathon?

Shell Eco-marathon є наочною демонстрацією прагнення «Шелл» у відповідальний спосіб знайти рішення, що сприятимуть задоволенню зростаючого світового попиту на енергоносії. Це також запрошення долучитися до таких ініціатив всім іншим зацікавленим сторонам, особливо молоді.

Shell Eco-marathon надихає талановитих школярів та студентів технічних спеціальностей розробляти нові підходи для досягнення сталої мобільності та кращої енергоефективності. Це масштабний освітній проект, що сприяє розвитку інноваційної думки серед представників майбутнього покоління та надає їм можливість на практиці застосувати набуті знання. Він особливо заохочує дискусії з приводу майбутнього мобільності і надихає молодих інженерів розширювати бар'єри ефективності палива.

Коли розпочався Shell Eco-marathon?

Історія Shell Eco-marathon розпочалася ще в 1939 році у США, коли інженери наукової лабораторії «Шелл» влаштували між собою невеличке змагання. Його ціллю було визначити, чий автомобіль зможе проїхати найбільшу відстань на одному літрі пального. З часом ця ідея переросла у проект міжнародного масштабу, що щорічно збирає тисячі молодих ентузіастів та вчених країн Європи, Азії та Америки.

Коли та де проходить Shell Eco-marathon?

Проект Shell Eco-marathon Europe проводиться вже понад 30 років, та за цей час став дійсно міжнародним заходом. Окрім щорічних змагань в Європі, з 2007 року Shell Eco-marathon проходить у США, а в 2010 році проект вперше відбувся в Азії.  

 

Дати та місце проведення Shell Eco-marathon у 2015 році:

• Shell Eco-marathon в Азії – 26 лютого-1 березня, Маніла, Філіппіни

• Shell Eco-marathon в США – 9-12 квітня, Детройт, США

• Shell Eco-marathon у Європі – 21-24 травня, Роттердам, Нідерланди

Які автомобілі беруть участь у Shell Eco-marathon?

Під час Shell Eco-marathon команди змагаються в одній з двох категорій, в залежності від типу створеного ними транспортного засобу. Перша категорія – концептуальні зразки (прототипи) – футуристичні та обтічні транспортні засоби, ключевими елементами яких є енергоефективність та аеродинаміка автомобіля. Друга – урбаністичні концепти.

В цій категорії командам необхідно розробити енергоефективні рішення, що могли б бути використані в сучасних автомобілях міста. У зв’язку з цим автомобілі другої категорії повинні містити ряд обов’язкових елементів, що притаманні сучасним автомобілям, такі як чотири колеса, руль, передні та задні фари, гальмівна педаль тощо.

Які джерела енергії використовуються під час Shell Eco-marathon?

В якості джерел енергії для автомобілів-учасників Shell Eco-marathon можуть використовуватися 7 видів палива, серед яких як звичні дизельне пальне та бензин, так і альтернативні джерела енергії – енергія сонця, електроенергія, водень, етанол, біопаливо тощо.

Який рекорд Shell Eco-marathon?

У 2011 році команда La Joliverie Projet Microjoule (Франція) зуміла досягти 3688 км / л на автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння. Це дорівнює відстані від Києва до Мадрида, яку можна було б подолати на одному літрі пального. 

Результати 2014

 

У категорії «Прототипи» своє чемпіонське звання уже вкотре підтвердила французька команда Microjoule-La Joliverie, яка завдяки рекорду 3314,9 км на 1 літрі бензину поліпшила свій минулорічний результат на 11 відсотків. Категорія «Міські концепти» також зуміла здивувати: 468,8 км на 1 літрі бензину у виконанні ще однієї команди з Франції Lycee Louis Delage. Німецька команда Sluchtspecht з результатом 389 км у категорії дизельного пального перевершила власний рекорд зразка 2013 року. Серед екомобілів, що працюють на водні, з досягненням 150,5 км найкращими теж стали французи – команда La joliverie Polytech Nantes.

На жаль, через серйозні технічні ускладнення представник України – харківська команда «ЛСА ХАДІ» – не змогла повноцінно використати свої спроби та дістатися до фінішу.

«Хоча нам не вдалося відзначитися офіційним результатом, ці змагання стали для нас безцінним досвідом. У спілкуванні з організаторами та іншими учасниками змагання ми почерпнули безліч інженерних ідей та енергоефективних рішень для нашого автомобіля, аби наступного року повернутися ще більш технічно оснащеними, підготовленими та впевненими в собі», - заявив капітан команди «ЛСА ХАДІ» Олександр Чернишов.

Дізнайтеся більше

Перша українська команда взяла участь в Shell Eco-marathon у 2010, 2011 та 2013 роках

Shell Eco-marathon

Етапи створення автомобіля «ХАДІ-34» - учасника міжнародного змагання з енергоефективності Shell Eco-marathon