Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Ukraine team,The KHADI 34, #87, Prototype, running on Gasoline, competing for team LSA KHADI AIS, from Kharkiv National Automobile And Highway University, Kharkov, Ukraine during day 1 of the Shell Eco-marathon Europe 2014, Thursday, May 15, 2014, at the Ahoy Center in Rotterdam, Netherlands. (Jiri Buller/AP Images for Shell)

У 2014 році перша та наразі єдина українська команда «ЛСА ХАДІ» уже вчетверте взяла участь у міжнародних змаганнях з енергоефективності Shell Eco-marathon.

Команда складається з студентів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ). Раніше «ЛСА ХАДІ» вже брала участь у Shell Eco-marathon в 2010, 2011 та 2013 роках.

Під час змагань кожен автомобіль-учасник має проїхати 10 кіл треку з середньою швидкістю 25 км/год, витративши на це максимум 39 хв. Після цього журі визначає обсяг витраченого під час поїздки пального та підраховує кількість кілометрів, які цей автомобіль міг би проїхати на одному літрі пального за такого споживання енергії.

«ЛСА ХАДІ» змагається у категорії бензинових прототипів. Рекорд українців – 575 км на 1 літрі пального, що дорівнює відстані між Києвом та Івано-Франківськом. Такий результат був досягнутий завдяки унікальному комплексу телеметрії, що дозволив записати і зберегти режими роботи двигуна в процесі реального змагання. Це в свою чергу дало команді можливість для пошуку найкращих параметрів настроювання режимів роботи двигуна.

Автомобіль команди «ХАДІ-34» має параметри 2,9 м х 0,9 м х 0,7 м та вміщає одного пілота. Максимальна швидкість – 60 км/год.

Дізнайтеся більше

Український автомобіль-учасник Shell Eco-marathon визнаний «Найбільш енергоефективним автомобілем в Україні»
Етапи створення автомобіля «ХАДІ-34» - учасника міжнародного змагання з енергоефективності Shell Eco-marathon