Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Зміна клімату та «Шелл»

Ми були однією з перших енергетичних компаній, яка у 1997 році визнала загрозу зміни клімату, звернулася до урядів, представників нашої галузі та користувачів енергії із закликом до активних дій, а також сама вжила відповідні заходи. Наші останні енергетичні сценарії показують, що органічні палива продовжуватимуть задовольняти більшу частину зростаючого світового попиту на енергію протягом наступних десятиріч.

Це робить контроль викидів СО2 від вугілля, нафти та природного газу критичним у вирішенні проблеми техногенної зміни клімату.

Наш підхід включає:

 1. Підвищення ефективності нашої діяльності.

2. Створення суттєвої потужності уловлювання та зберігання двоокису вуглецю. Основні технології для уловлювання та зберігання двоокису вуглецю є перевіреними, і ми беремо участь у багатьох проектах з метою якнайшвидшого «навчання на практиці».

3. Продовженя дослідженя та розробки технологій, що підвищують ефективність та зменшують викиди від наших підприємств.

4. Активний розвиток джерел енергії з низьким вмістом СО2, включаючи збільшення обсягів постачання природного газу та розвиток транспортних палив, включаючи біопалива.

5. Надання допомоги в управлінні попитом на енергію шляхом розширення ринку продуктів та послуг - таких як формули економії палива для нашого бензину та високоефективних мастильних матеріалів - що допоможуть мільйонам роздрібних та корпоративних споживачів використовувати меншу кількість енергії та зменшити обсяги викидів СО2.

6. Активне заохочення урядів до надання ефективної міжнародної політичної структури щодо контролю викидів СО2 та інших парникових газів.

Управління впливом на навколишнє середовище

Біологічне різноманіття: «Шелл» працює над тим, як допомогти захистити біологічне різноманіття, та сприяє його захисту.

Впроваджуючи наші власні плани дій в галузі біологічного різноманіття, ми також працюємо з провідними групами з питань охорони природи, включаючи «Ветлендз Інтернешнл» та Міжнародний союз з охорони природи (IUCN) з метою підтримки досліджень, таких як краще визначення видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Попередження розливів: Розливи нафти та нафтопродуктів можуть завдати шкоди навколишньому середовищу і поставити під загрозу наших працівників та сусудні суспільства. Хоча розливи з нафтових танкерів привертають найбільшу увагу громадськості, вони трапляються рідко. У 2008 році наші судна перевезли 40 мільйонів тонн вантажу, при цьому не було жодного розлива.

На наших підприємствах ми постійно скорочуємо кількість нафти та нафтопродуктів, що були розлиті через причини, які ми можемо контролювати, такі як корозія або експлуатаційні несправності. Завдяки поточним вдосконаленням експлуатації та технічного обслуговування наших заводів, ці обсяги розливів є майже на 80% нижчими ніж ті, що були в 1998 році.

Боротьба із забрудненням атмосфери нашими підприємствами: «Шелл» ретельно працює над зменшенням викидів місцевих забруднювачів від наших підприємств. Це передбачало широкий діапазон інвестицій для модернізації підприємств, встановлення обладнання з найбільш повним згорянням палива, а також впровадженян технології уловлювання двоокису сірки.

Зменшення використання води: Нові технології відіграють вирішальну роль у зменшенні нами використання води. Наш завод Pearl GTL у Катарі, наприклад, був спроектований таким чином, щоб виключити необхідність відбору прісної води з його посушливого оточуючого середовища. Проект Schoonebeek у Нідерландах передбачає повторне використання муніципальних стічних вод для виробництва пари.

В Омані триває проект, на якому для очищення води, що надходить на поверхню під час видобування нафти нашим спільним підприємством, використовуються очеретяні зарості. З моменту запуску в експлуатацію водочисної споруди в 2010 році, завод щодня здійснює очищення приблизно 47 000 м3 води.

Дізнайтеся більше про ці та інші ініціативи «Шелл» щодо використання води в енергетичній сфері з брошури «Енергія та вода»

place Holder
place Holder