Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Стратегія соціальних інвестицій

У кожній країні, де компанія «Шелл» здійснює свою діяльність, вона створює та впроваджує стратегію соціальних інвестицій. Мета такої стратегії полягає у визначенні та вирішенні тих соціальних чи економічних питань, які прямо або опосередковано стосуються нашого бізнесу, та, водночас, відповідають потребам суспільства.  В Україні компанія інвестує в проекти в рамках тем, що визначені як найбільш актуальні. Це підвищення безпеки дітей на дорогах, профілактика розповсюдження ВІЛ/СНІД та захист довкілля.

«Впровадження стратегії соціальних інвестицій є необхідним з самого початку роботи компанії, такі питання не відкладають на потім», - підкреслює Грехем Тайлі, голова компаній «Шелл» в Україні та віце-президент із розвідки та видобутку.

Безпека дорожнього руху

У багатьох країнах світу, де працює «Шелл», підвищення безпеки дорожнього руху є пріоритетом і серйозним викликом водночас. Ця  проблема існує у всьому світі, адже травматизм в результаті дорожньо-транспортних пригод за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я стане однією з п’яти основних причин смертності в усьому світі до 2030 року.

Безпека на дорогах є серйозною проблемою і для України. Кожного року на дорогах України за даними Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у ДТП гине більше 4 тисяч осіб. Ще понад 40 тисяч людей отримує в результаті автокатастроф травми різного ступеню складності.

В Україні ми працюємо над покращенням ситуації на дорогах для водіїв та пішоходів ще з 2008 року.

У 2013 році в рамках Національного тижня безпеки руху ми запровадили інноваційну програму, що полягала у серії тренінгів, під час яким батькам-водіям нагадали про заходи безпеки при перевезенні дітей, яка продовжилась у 2014 році - дізнатися детальніше.

Профілактика ВІЛ/СНІД

Наша корпоративна програма боротьби з ВІЛ/СНІД доводить, що ми не допускаємо дискримінації по відношенню до тих, хто постраждав від ВІЛ/СНІД. Ми також забезпечуєм лікування працівників, які постраждали від ВІЛ/СНІД. У партнерстві з іншими компаніми та організаціями ми намагаємося покращити обізнаність щодо даного питання, докладаючи зусиль з метою попередження поширення ВІЛ/СНІД у сіспільстві, у якому ми працюємо.

Соціальні інвестиції в рамках окремих проектів

Окрім зазначеної вище діяльності, компанія виконує зобов’язання щодо соціальних інвестицій в рамках своїх окремих проектів. Наприклад, у 2013-2014 роках в рамках проекту спільної діяльності з ПАТ «Украгазвидобування» компанія виділила на допомогу місцевим громадам близько 2,7 мільйона гривень. Пріоритетні напрямки соціальних ініціатив були визначені спільно з місцевими мешканцями та органами місцевої влади. Зокрема, було виділено кошти на закупівлю медикаментів для лікарень, встановлено вуличне освітлення, проведено ремонт доріг та ремонтні роботи у місцевих школах та дитячому садку.

В свою чергу, в рамках геологічного вивчення Юзівської ділянки, що проводиться відповідно до угоди про розподіл вуглеводнів, «Шелл» взяла на себе зобов’язання інвестувати у розвиток районів, що входять до Юзівської ділянки, суму до 2 мільйонів доларів США щорічно. Після вивчення соціально-економічних показників регіону були визначені напрями інвестування: освіта, охорона здоров’я, захист оточуючого середовища, забезпечення доступу до чистої питної води, розвиток підприємництва, безпека дорожнього руху, громадська культура.

Кошти виділяються як на розвиток інфраструктури окремих населених пунктів, так і на реалізацію більш масштабних проектів міжрайонного та обласного значення. У 2014 році затверджені і почали впроваджуватись 1 проект місцевого рівня у Донецькій області і 8 проектів обласного значення на Харківщині.  В Донецькій області сільському закладу освіти передано шкільний автобус для підвищення рівня безпеки руху, йде робота щодо укладання угод із покращання водопостачання.

У Харківській області планується за рахунок компанії купити і передати районним лікарням, сільським амбулаторіям і ФАПам медикаменти і обладнання для надання невідкладної медичної допомоги в Ізюмському і Барвінківському районах. Решта сім проектів, затверджених у Харківській області, будуть виконуватись громадськими організаціями у напрямах захисту оточуючого середовища, забезпечення доступу до чистої питної води, розвитку підприємництва, громадської культури.

Дізнатися більше про програми соціального інвестування «Шелл» в інших країнах світу (англійською мовою)

Дізнатися більше про сталий розвиток зі щорічного нефінансового звіту «Шелл»