Jump menu

«Шелл» в Україні

«Шелл» в Україні

Обрати іншу країну

Secondary Navigation | back to top

Main content |  back to top

Буріння

Нові технології та методи буріння дозволили збільшити максимальну довжину свердловин - від лише кількох метрів до більш ніж 10 кілометрів. Ми розробили технологію буріння свердловин, що дозволяє їм ніби звиватися, простягатися горизонтально та повертати з метою потрапляння з однієї нафтової кишені до іншої.

Ми також розробили спеціальні металеві обсадні колони, що використовуються в будівництві довгих свердловин.

Наші технології Smart Fields® (з англ «розумні родовища») інтегрують цифрові інформаційні системи з останніми методами буріння, сейсмічного моніторингу та моніторингу продуктивних горизонтів з метою кращого управління нашою діяльністю.

Збільшення видобутку нафти

Коли видобування на нафтовому родовищі наближається до кінця, до двох третин нафти може й надалі залишитися в надрах, адже стає дуже складно або дуже дорого її видобувати. Підвищення нафтовіддачі пластів досягається шляхом введення пари, газу або хімічних речовин, що дозволяє видобути більше нафти. Підвищення продуктивності в такий спосіб може надати близько 300 мільярдів барелів нафти, згідно даних Міжнародного енергетичного агентства.

Газ із щільних порід

Іноді природний газ залягає в мікроскопічних порах гірських порід, що в 100 разів менше ширини людської волосини. До недавнього часу вважалося, що ці ресурси дуже складно або дуже дорого видобувати. Ми використовуємо передові технології для видобутку такого газу та підвищення енергетичної безпеки.

Зріджений природний газ

Багато великих родовищ природного газу розташовані далеко від ринків його споживання. Газ повинен безпечно транспортуватися на ринки в економічно ефективний спосіб. Ми охолоджуємо природний газ до -162°С, щоб перетворити його в прозору, безбарвну, нетоксичну рідину, що в 600 разів менша за об’ємом. Потім ми відправляємо його на регазифікаційні термінали, де його знову переводять у газовий стан та постачають споживачам по трубопроводах.

Інструменти