Гленн Уілсон (Glenn Wilson)

Автомобільний інженер з більш ніж 35-річним досвідом роботи в цій сфері. Він працює в команді «Шелл» з розвитку технологій для двигунів і автомобілів та займається пальним Shell V-Power з перших днів існування програми його розробки.

Так само, як і нам з вами, для того, щоб залишатися здоровими потрібно регулярно харчуватися, двигун вашого автомобіля або мотоцикла також потребує доброго підживлення.

Гленн Уілсон (Glenn Wilson) — інженер-автомеханік, який працює в компанії «Шелл» вже більше 25 років. Багаторічний досвід зробив його кимось на зразок дієтолога для двигунів, і він точно знає, з чого має складатися їхня дієта.

Ключ до розробки нашого пального з найкращими експлуатаційними показниками — у розумінні того, що відбувається в самому серці двигуна: взаємодія між його компонентами та пальним. Вибір пального сильно впливає на продуктивність автомобіля.

Але як працює Shell V-Power Nitro+? Ми попросили Гленна пояснити нам анатомію двигуна.

Камера згоряння

Серце і легені двигуна, де повітря усмоктується і змішується з пальним, а потім обертається, закручується, стискається, спалюється і випускається назовні. Цей процес відомий як «чотирьохтактний цикл Отто».

В бензинових двигунах свічка запалювання ініціює запалення, даючи горіння, що створює тиск, який штовхає поршень униз. Однак, при високих температурі та тиску, деякі види пального можуть самовільно запалюватися. Це може призвести до виникнення стукоту в двигуні через хаотичні мікрозаймання. В результаті двигун може страждати від посередньої продуктивності, а у гіршому випадку може спричинити невідновні пошкодження. Октанове число описує міру опірності пального таким ударам.

«Вибір часу запалювання грає важливу роль для ефективної передачі енергії від пального, що спалюється, до двигуна. При більш високих октанових числах іскра може виникати раніше. Це означає, що поршень штовхається униз більш ефективно і на більш тривалий час», — говорить Уілсон.

Автомобільний двигун з паливними інжекторами

Паливні інжектори

Задача паливного інжектора полягає в тому, щоб розсіювати паливо і змішувати його з повітрям у потрібний спосіб і в потрібному об’ємі. В дизельному двигуні вони мають уприскувати пальне під високим тиском через отвір не товще за людський волос.

Деякі види пального можуть спричиняти засмічування отворів інжектора, що порушує форму струменю, в результаті чого відбувається неповне згоряння і потужність падає. «Дизелі особливо схильні до відкладів в інжекторі, які можуть суттєво впливати на форму струму», — каже Уілсон.

Пальне Shell V-Power Nitro+ Diesel відновлює і підтримує потужність автомобіля завдяки активному захисту двигуна.

Впускні клапани автомобільного двигуна

Впускні клапани

Вони відкриваються і закриваються кілька сотень раз на хвилину, щоб, в залежності від конструкції двигуна, впускати повітря або повітря/паливну суміш до камери згоряння. В бензиновому двигуні із звичайним упорскування палива впускні клапани мають тенденцію утворювати відклад, що може мати руйнівний вплив.

«Якщо бензинові впускні клапани були схильні до утворення відкладу, паливна суміш в вашому двигуні може збідніти при прискоренні, і у вас буде менше доступної потужності і гірший відгук», — каже Уілсон.

Пальне Shell V-Power Nitro+ призначене для миттєвого знищення відкладів в двигуні, які можуть призвести до зниження продуктивності.

Поршневі кільця

Поршневі кільця призначені для створення ущільнення між поршнем і стінкою циліндру. Вони ковзають вгору-вниз по отворах циліндра кілька тисяч разів на хвилину.

«Якщо би ви опинилися усередині двигуна, вам би довелося несолодко, особливо в верхній і в нижній частині ходу, де швидкість поршня майже дорівнює нулю. Тут важко забезпечувати змазування, тому між поршневими кільцями і стінками циліндра може виникнути тертя», — говорить Уілсон.

Поверхню між цими двома компонентами важко змазувати.  Кільця мають забезпечувати герметичне ущільнення, щоб попередити потрапляння мастила в камеру згоряння, тому що це може призвести до збільшення викидів двигунів, а також не давати газоподібним продуктам згоряння попадати в картер.

Тут ми бачимо ще один унікальний елемент технології «Шелл»: «Shell V-Power Nitro+ містить технологію модифікації тертя (FMT), яка призначена для зменшення тертя в ключових зонах двигуна, зокрема, в поршневому блоці. Це допомагає двигуну працювати більш вільно і звільнювати цінну енергію, яка може збільшити прискорення і покращити подачу живлення. Це лише приклад того, як навчання в технічному партнерстві з командою Scuderia Ferrari може принести користь клієнтам «Шелл».

Докладніше у розділі «Автомобілістам»

Анатомія двигуна: Стан серця

Чотирьохтактний двигун був вперше запатентований майже 150 років тому, але з того часу багато чого змінилося. Ми спробуємо пояснити, що відбувається з вашим пальним, коли сучасні двигуни починають працювати.

10 порад з безпеки

Дотримуйтеся порад Дона Палмера і ви зможете керувати машиною краще і безпечніше.