ЗНАЙОМСТВО З ШЕЛЛ

Шелл в Україні

Наші цінності

Наші основні цінності, якими є чесність, порядність та повага до людей, лежать в основі Загальних Принципів Діяльності «Шелл».

Наша діяльність в Україні

Shell Retail увійшла на український ринок у 2007 році. На сьогодні мережа АЗС Shell нараховує 132 станції у 20 областях України. У компанії працює близько 1 500 осіб. Shell пропонує клієнтам високоякісні нафтопродукти, включно з пальним Shell V-Power, дизельним пальним та зрідженим нафтовим газом (ЗНГ), а також широкий асортимент супутніх товарів, зокрема смачну їжу та напої. Shell також прагне відповідати потребам власників електромобілів, кількість яких постійно зростає, тому завдяки співпраці з партнерами на українських АЗС було встановлено п’ять швидкісних електрозарядних модулів.

Шелл у всьому світі

Шелл у світі

Компанія Royal Dutch Shell була заснована у 1907 році, хоча наша історія починається ще з першої половини 19 століття з невеликого магазину в Лондоні, де родина Семюель продавала морські мушлі.

Сьогодні компанія «Шелл» є однією з найбільших світових енергетичних компаній, в якій працює приблизно 94 000 співробітників і яка здійснює свою діяльність у більш ніж 70 країнах. Наша штаб–квартира розташована в місті Гаага, Нідерланди, а нашим головним виконавчим директором є Бен ван Берден. Головною компанією групи «Шелл» є Royal Dutch Shell plc, яку було створено та зареєстровано в Англії та Уельсі.

Наша стратегія спрямована на зміцнення наших позицій як лідера в галузі нафтової і газової промисловості, одночасно допомагаючи задовольнити світовий попит на енергію у відповідальний спосіб. Принципи безпеки та охорони навколишнього середовища і соціальної відповідальності лежать в основі нашої діяльності.

Дізнайтеся більше про нашу історію від 1833 року і до сьогодення

Наша мета

Компанія "Шелл" має на меті досягнення прогресу завдяки рішенням, що забезпечать більшу кількість екологічно чистої енергії. Ми гадаємо, що підвищення життєвого рівня населення Землі, кількість якого постійно збільшується, у прийдешніх роках, вірогідно, продовжуватиме стимулювати потребу в енергії, зокрема в нафті й газі. Водночас, зміни у сфері технологій та необхідність у вживанні заходів щодо кліматичних змін обумовлюють поточний перехід до низьковуглецевої енергетичної системи й системи, яка передбачає декілька джерел енергії.

У противагу цим обставинам ми ставимо амбітну мету:

створення всесвітнього інвестиційного проекту. Ця мета передбачає збільшення вільного грошового потоку та приріст прибутку акціонерів завдяки чіткій програмі фінансового розвитку та гнучкому портфелю;
прагнення до енергетичної трансформації для задоволення потреби суспільства в більшій кількості екологічно чистої енергії, зручної у використанні та конкурентоспроможної;
укріплення високого ступеня довіри суспільства задля здійснення нашої діяльності та співпраці із суспільством завдяки принципу спільних цінностей у межах нашої діяльності.
Успіх нашої компанії на шляху до амбітної мети залежить від того, що ми можемо протиставити конкуруючим силам. Ми невпинно вивчаємо кон’юнктуру на світовій арені — ринки, основоположні економічні обставини, політичні, соціальні та екологічні фактори, які її формують, — із метою проведення аналізу змін конкуруючих сил і бізнес-моделей.

Ми невпинно прагнемо до вдосконалення ефективності роботи нашої компанії з огляду на здоров’я, безпеку, надійність, довкілля й результативність активів.

Наша команда

Без людей, причетних до справи нашої компанії, успішна реалізація стратегії Шелл та стала ефективність бізнес-діяльності у довгостроковій перспективі стають неможливими. Конкурентоспроможності за обставин постійного розвитку енергетики можливо досягти тільки завдяки професіоналам, які володіють певними повноваженнями й разом працюють у безпечних умовах.

Дізнайтеся більше про етнокультурне різноманіття і недопущення дискримінації в компанії Шелл

Різноманітність у штаті працівників та інклюзивність робочих умов являють собою ключову складову нашого успіху і приводять до ще більш значущих інновацій і рішень у галузі енергетики. Ми вважаємо, що різноманітні команди під керівництвом лідерів, які зважають на принцип інклюзивності, демонструють вищу ефективність бізнес-діяльності та кращі характеристики безпеки.

Дізнайтеся більше про кар'єрні можливості в Шелл

Компанія "Шелл" у 2017 році

Понад 70 країн світу є полем нашої діяльності.

86 000 — середня кількість працівників.

66 млн тонн зрідженого природного газу ми реалізуємо за рік.

У 21 нафтопереробному заводі ми володіємо пакетом акцій.

3,7 млн барелів нафтового еквівалента ми виробляємо щодня.

Завантажте нашу брошуру з проектами «Створюй» (Create)

Фінансові показники за 2017 рік

Загальна сума прибутку: 305,2 млрд дол. США.

Чистий прибуток: 13,4 млрд дол. США.

Інвестиції капіталу: 24 млрд дол. США.

Інвестиції в дослідження та розвиток: 922 млн дол. США.

Основні факти про сталий розвиток компанії в 2017 році

111 млн дол. США ми інвестували в доброчинні соціальні організації по всьому світу. Із них:

 • приблизно 54 млн дол. США ми витратили на місцеві програми розвитку спільнот, допомогу після стихійних лих, освітні програми, програми безпеки на дорозі, охорони здоров’я та біорізноманіття;
 • приблизно 57 млн дол. США ми витратили на міжнародні програми — доступність енергії, покращення навичок працівників місцевих підрозділів, підтримку підприємств, освіту в галузі точних наук.

За нашими підрахунками практично 107 млн дол. США загальної суми соціальних інвестицій у 2017 р. отримали країни-учасники програми розвитку ООН індексу людського розвитку 2016. У цих країнах валовий внутрішній продукт на одну людину становить менше 15 000 дол. США на рік. Значна підтримка також надається у формі добровільної роботи працівників компанії "Шелл" та пожертвувань у вигляді обладнання.

НАША СТРАТЕГІЯ

Стратегія нашої компанії полягає в зміцненні нашої позиції як провідної енергетичної компанії шляхом постачання нафти, газу та низьковуглецевої енергії в умовах зміни світової енергетичної системи. На цій сторінці ви знайдете детальну інформацію про стратегію нашої компанії, а також про нашу діяльність, стратегічні цілі та програму фінансового розвитку.

На цій сторінці:

 1. Наша стратегія
 2. Напрямки нашої діяльності
 3. Стратегічні завдання
 4. Програма фінансового розвитку

Наша стратегія

Стратегія нашої компанії полягає в зміцненні нашої позиції як провідної енергетичної компанії шляхом постачання нафти, газу та низьковуглецевої енергії в умовах зміни світової енергетичної системи. Ми будемо надалі підтримувати наші компанії у напрямку «Розвідка та видобуток», одночасно розвиваючи компанії, які орієнтовані на спілкування з клієнтами. Безпека, етична поведінка, комплаєнс та соціальна відповідальність є основними засадами нашої компанії у веденні діяльності.

Після придбання «BG Group» у лютому 2016 року, ми спростили структуру компанії, що забезпечує отримання більш високих та прогнозованих прибутків та все більший потік вільних грошових коштів на одну акцію. Завдяки інвестиціям у привабливі проекти, скороченню витрат і продажу непрофільних компаній, ми перетворили «Шелл» на більш стійку та спеціалізовану компанію.

Ми продовжуємо трансформувати нашу компанію, гарантуючи, що портфель нашої діяльності пропонує чудові можливості для майбутнього енергетики. Наша амбітна мета – зменшити чистий вуглецевий слід від енергоносіїв, які ми продаємо. Наша стратегія базується на декількох глобальних тенденціях. Зростання чисельності населення та підвищення рівня життя, ймовірно, й надалі будуть суттєво збільшувати рівень споживання енергії протягом наступних років. Поряд з цим світові потрібно знайти спосіб задовольнити такий підвищений попит та зменшити викиди CO2, щоб у змінам клімату. Ми усвідомлюємо, що темп та конкретний шлях реалізації ще не визначені, і тому наші дії потребують швидкого прийняття рішень.

Відповідно, у нас є три стратегічні амбітні цілі, якими ми керуємось під час досягнення нашої мети:

 1. впровадження інвестиційних проектів міжнародного рівня. Це передбачає зростання потоку вільних грошових коштів та збільшення прибутковості, що ґрунтується на надійній програмі фінансового розвитку та стійкому портфелі діяльності компанії;
 2. досягнення успіху в переході до альтернативних джерел енергії, реагуючи на бажання суспільства отримувати більш екологічно чисті, зручні та конкурентоспроможні енергоносії; та
 3. підтримка надійного суспільного схвалення діяльності та позитивний внесок у розвиток суспільства завдяки діяльності нашої компанії.

Амбітні цілі компанії «Шелл»:

 1. Досягнення успіху в переході до альтернативних джерел енергії
 2. Інвестиційні проекти міжнародного рівня
 3. чесне та прозоре ведення бізнесу

Напрямки нашої діяльності

Напрямки діяльності компанії «Шелл» поділяються на чотири сфери: «Розвідка та видобуток», «Комплексна газова розробка» (включаючи «Нові енергетичні технології»), «Даунстрім» та «Проекти та технології».

«Розвідка та видобуток» відповідає за напрямки «Традиційний видобуток нафти та газу» по всьому світу, «Глибоководні шельфи» та «Сланцевий видобуток» компанії «Шелл». Напрямок відповідає за розвідку та видобуток нафти, природного газу та зрідженого природного газу.

«Комплексна газова розробка» відповідає за виробництво та дистрибуцію зрідженого природного газу та продуктів процесу переробки газу в рідке паливо компанії «Шелл». Напрямок включає в себе «Нові енергетичні технології», інвестиції в низьковуглецеві енергоносії, такі як біопаливо, водень, вітрова та сонячна енергія.

Напрямок компанії «Даунстрім» відповідає за різні види діяльності у сфері «Нафтопродукти та хімікати», включаючи торгову та маркетингову діяльність. Наші нафтопродукти продаються по всьому світу для побутового, промислового та транспортного використання, а наші нафтохімічні продукти використовуються промисловими споживачами.

Напрямок нашої діяльності «Проекти та технології» відповідає за реалізацію основних проектів і сприяє проведенню досліджень та інновацій для розробки нових технологічних рішень.

 1. Розвідка
  1. Розвідка нафтогазових родовищ: на суші та на шельфі
 2. Розробка та видобуток
  1. Розробка родовищ
  2. Видобуток нафти та газу
  3. Видобуток бітуму
 3. Виробництво товарів та енергоносіїв
  1. Переробка нафти в паливо та мастила
  2. Виробництво нафтохімічних продуктів
  3. Переробка газу в рідке паливо (технологія GTL)
  4. Модифікація бітуму
  5. Виробництво біопалива
  6. Виробництво електроенергії
 4. Транспорт та торгівля
  1. Доставка та торгівля
  2. Регазифікація (зріджений природний газ)
  3. Постачання та дистрибуція
  4. Зрідження газу шляхом охолодження (зріджений природний газ)
 5. Продаж та маркетинг
  1. Роздрібна торгівля
  2. Мастила
  3. Авіаційне паливо
  4. Електроенергія

Стратегічні завдання

Основні цілі напрямку «Розвідка та видобуток»

Основні цілі напрямку «Розвідка та видобуток» пов'язані з виконанням проектів та фінансовими результатами, і, як очікується, він продовжить генерувати надійний потік грошових коштів протягом наступних десятиліть. Цей напрямок базується на досить ефективній послідовності розвитку проектів, яка забезпечує можливості довготривалого та стійкого зростання. Основні цілі напрямку «Розвідка та видобуток» включають «Глибоководні шельфи», «Сланцевий видобуток» та «Традиційний видобуток нафти та газу».

Основні цілі напрямку «Перехід до альтернативних джерел енергії»

Основні цілі напрямку «Перехід до альтернативних джерел енергії» полягають у тому, що наша діяльність орієнтована на ринок, де ми вже займаємо лідерські позиції в галузі. Ми прагнемо посилити наші лідерські позиції, оскільки зрозуміло, що ці напрямки діяльності є ключовими елементами для досягнення успіхів компанією «Шелл» у переході до альтернативних джерел енергії. Основні цілі напрямку «Перехід до альтернативних джерел енергії» – «Комплексна газова розробка», «Нафтопродукти та хімікати».

Цілі напрямку «Альтернативні джерела енергії»

Цілі напрямку «Альтернативні джерела енергії» стосуються створення бізнес-моделей для задоволення потреб клієнтів, які постійно змінюються, оскільки суспільство переходить на значно вищі рівні електрифікації. Ми ретельно плануємо наші дії, оскільки усі інвестиційні проекти ми обґрунтовуємо, перш ніж розширити їх до масштабу реалізації.

Більше в розділі «Про нас»

Чим ми займаємося

Шелл — це міжнародна енергетична компанія, що має на меті задоволення зростаючої потреби світу в рішеннях, які б забезпечували більшу кількість екологічно чистої енергії, базуючись на принципах економічної, екологічної та соціальної відповідальності.

Наші цінності

Наші загальні принципи діяльності і кодекс ділової етики допомагають кожному співробітнику компанії "Шелл" діяти у відповідності до наших цінностей.

Вас також може зацікавити

Енергетичне майбутнє

Ми використовуємо наші вміння, технології та інновації для того, щоб в повному обсязі забезпечити зростаюче населення екологічно чистою енергією.

Вакансії

З’ясуйте, який вплив ви могли б мати у Shell.

Сталий розвиток

Сталий розвиток в "Шелл" означає постачання енергії у відповідальний спосіб для задоволення зростаючих світових потреб.